Katalog » Malowane Projekty » Tapeta w stylu rokoko Moje konto     
Produkty
Mały Artysta
Szablony malarskie
Szablony i maski FAFAME
Szablony przemysłowe
Szablony kulinarne
Szablony kosmetyczne
Akcesoria
Farby
Usługi dekoratorskie
Oświetlenie
Artykuły BHP
Kontakt
e-mailnapisz e-mail
Tel+48 604 159 623
GSM+48 692 408 369

Obsługa klienta
pon-pt : 9-17
Nowości
Zobacz wszystkie
Linki
Fabryka Fantazji na YouTube
zostań fanem Fabryki Fantazji
galeria jmg.art.pl
Aktualności
Tapeta w stylu rokoko   Data: 21 października 2008

Pragniemy podzielić się z Wami każdym szczegółem, który wiąże się z malowaniem szablonem. Dzięki temu opisowi nie napotkacie na przykre niespodzianki podczas Waszych prac. Wszystko po to, aby maksymalnie cieszyć się ze swojego efektu. Wszystkie rezultaty naszych prac malarskich będą publikowane na stronie w dziale "Malowane Projekty"- zachęcamy do systematycznego sprawdzania nowych projektów.

Tapetom mówimy stanowcze "nie", urzekły nas ręcznie malowane wzory powtarzalne. Mają wyjątkowy urok i są proste w wykonaniu i mniej kosztowne. Do dzieła!

"Tapetowanie" pędzlem zaczynamy od jadalni, gdzie nie opłacałoby się ozdabiać ściany tradycyjną metodą. Ta okazałaby się bardziej kosztowna od pięknych wzorów, które sami możemy łatwo namalować, nadając im własne kolory dopasowane do naszych ścian i naszych gustów. 

Przygotowanie

Przygotowanliśmy  wzór na zamówienie, nawiązujący swoim wyglądem do stylu rokoko:

    

Wzór ten miał za zadanie wzbogacić przestrzeń, jednocześnie nie tłumiąc jasnych kolorów naszego mieszkania. Wybraliśmy kolor farby: "jasny złoty". Ściana jest w kolorze cytrynowym. Na całą ścianę o wymiarach 2,5 x 2,8 m (co daje 7 m kwadratowych) zużyliśmy 120 ml farby. Szablon o wymiarach 38 x 38 cm odbiliśmy 72 razy. Celowo wybraliśmy szablon o małych wymiarach, by wzór był bogaty, a jego elementy bardzo drobne. Efekt jest rewelacyjny!

Do pomalowania szablonu użyjemy następującej farby:
Wybierzemy następujące pędzle:
Dodatkowo będziemy potrzebować:

Malowanie

Ok, mamy wszystko przygotowane, więc zaczynamy pracę!

1. Po wyciągnięciu szablonu z tuby układamy go na dostarczonym papierze. Następnie przecieramy ściereczką ścianę w miejscu gdzie będziemy malować szablon. W przypadku wzoru powtarzalnego musimy zdecydować od którego górnego rogu rozpoczniemy malowanie szablonu. Szablony Fabryki Fantazji są wykonane z tworzywa, które możemy "powiesić" na ścianie za pomocą sił elektrostatycznych - do czego użyjemy bawełnianego sweterka. Wystarczy przyłożyć szablon do ściany i za pomocą sweterka naelektryzować szablon, pocierając szablon kilkanaście razy, do momentu, gdy  będzie płasko przylegał do ściany i gdy możemy go swobodnie przemieszczać na ścianie. To pozwala na podjęcie decyzji co do pozycji szablonu bez nakładania kleju. Dobrze naelektryzowany szablon może rzymać sie na ścianie kilka dni, a my w tym czasie możemy zmieniać jego pozycję wiele razy.  

przecieranie ściany      pocieramy szablon sweterkiem
 
szablon wisi na ścianie     szablon wisi na ścianie


2. Następnie spryskujemy równomiernie szablon klejem tymczasowym z odległości ok. 15-20 cm i zostawiamy do wyschnięcia na ok. 2-5 minut. W trakcie gdy klej schnie, sprawdzimy za pomocą poziomicy czy poziom sufitu jest taki sam na całej szerokości ściany.  To ułatwia  pozycjonowanie szablonu na ścianie.  Gdy klej przeschnie, chwytamy szablon za rogi i wędrujemy z nim w miejsce malowania.  
 
 spryskiwanie szablonu klejem     sprawdzanie poziomu sufitu   

3. Przyklejamy szablon w górnym lewym rogu tak, by poziom szablonu był taki sam na całej szerokości. Do pomiarów wykorzystujemy linijkę oraz poziomicę. Pierwsza pozycja jest bardzo ważna. Jednakże z naszego doświadczenia wynika, że w przypadku wzorów "tapetowych" - powtarzalnych, zmiana poziomu na całej szerokości ściany o kilka milimetrów nie jest zauważalna - gubi się. Jednak należy dołożyć wszelkej staranności, by dobrze ustalić poziom szablonu. Gdy znajdziemy juz właściwą pozycję dociskamy szablon w każdym miejscu płaską dłonią, uważając przy tym, aby nie zahaczyć o delikatne elementy szablonu.

pozycjonowanie szablonu     pozycjonowanie szablonu

Przyklejamy szablon również taśmą malarską z trzech stron. Ponieważ malujemy szablon od lewej do prawej, lewa strona szablonu będzie jedynie służyła do dalszego pozycjonowania a nie malowania.
 

5. Gdy szablon jest już gotowy, wyciskamy odrobinę farby na papierowy talerzyk. Lekko i delikatnie zamaczamy pędzel w farbie, po czym kolistymi ruchami osuszamy go o talerzyk, a następnie kilkoma uderzeniami osuszamy go o papierowy ręcznik. Uderzając pędzlem miesce w miejsce, pozostawimy zbędna farbę na ręczniku. Kończymy, gdy zauważymy, że na ręczniku zostają bardzo blade ślady po farbie.Czynność tę powtarzamy za każdym razem, gdy nabierzemy farbę na pędzel. Musimy zapamiętać, że malowanie szablonem, to malowanie tzw. "suchym pędzlem" i dzięki tej metodzie nie powstaną zacieki pod szablonem. Spokonie nie będzie, aż tak źle :) Pędzel jest gotowy do malowania!
 
wyciskamy farbę na papierowy talerzyk     osuszanie pędzla z farby
 
ręczniki papierowe     osuszanie pędzla z farby

 
6. Do malowania wzoru wybraliśmy metodę kręcenia pędzlem po szablonie. Metoda ta daje bardzo szlachetne rezultaty i pozwala z łatwością cieniować wzór. Dlikatnie kręcimy pędzlem po całym szablonie i nakładamy pierwszą warstwę farby.  Dla uzyskania  intensywnego koloru można nałożyć drugą warstwę. My postanowiliśmy jednak, iż poprzestaniemy na jednej warstwie.
 
pierwsze malowanie gotowe
 

7. Gdy pierwsze  odbicie jest już gotowe, odklejamy szablon i przyklejamy go ponownie tak, by wycięcia po lewej zgadzały się z uprzednio pomalowanym wzorem. Upewniamy się, ze szablon dobrze "leży" i malujemy szablon w tych otworach, gdzie jeszcze nie malowaliśmy.
 
pozycjonowanie szablonu     pozycjonowanie szablonu
 
szablon powtarzalny     szablon powtarzalny

8. Napotykamy na luksfery wstawione w ścianę. Oto jak sobie z nimi poradziliśmy: 
 
malowanie szablonu przy luksferach     malowanie szablonu przy luksferach
 
wzór dookoła luksfery     wzór dookoła luksfery

 
 
9. Jeżeli napotykamy na gniazdka lub wyłączniki światła, dla doświadczoych zalecamy zdjęcie osłonek. Pamiętajmy, aby przed zabiegiem ściągania osłonek wyłączyć bezpieczniki. Natomiast w trakcie malowania wszystkie kable powinny być schowane do puszek, które są w ścianie. Nie malujemy po włącznikach czy też bolcach. Jest to czynność niebezpieczna i należy to robić z pełna odpowiedzialnoścą i jedynie w obecności doświadczonych dorosłych (w przypadku dzieci). 
 
 
malowanie przy włączniku do świateł     malowanie przy włączniku do świateł

10. Przed zakładaniu osłonek (po malowaniu), również należy wyłączyć bezpieczniki. Zakładanie osłonek jest to czynnością niebezpieczną i należy ją robić z pełna odpowiedzialnoścą i jedynie w obecności doświadczonych dorosłych (w przypadku dzieci).
 
zakładanie osłonki      pomalowana ściana dookoła włącznika na światło
 
11. Ściana jest juz pomalowana! Wygląda cudnie :) Po łatwej, choć mozolnej pracy, uśmiech towarzyszy nam na twarzy, gdy tylko na niego spojrzymy. Oto rezultaty: 
 
 
ściana jest już gotowa    ściana jest już gotowa

ściana jest już gotowa    ściana jest już gotowa
 

Mycie

1. Ściągnięty szablon odkładamy na dostarczony papier, lub gazety i zajmujemy się pędzlami. Nasz szablon został użyty 72 razy. Po umyciu zobaczymy co z niego zostało. Tymczasem wygląda na to, że trzyma się świetnie. 
 
pomalowany szablon

2. Mamy więcej niż jeden pędzel więc można je namoczyć w wodzie z odrobiną płynu do mycia naczyń lub mydła. Jeżeli farba na pędzlu lekko przyschła, dobrze jest użyć szczoteczki to wyczesania farby z pędzla. Myjemy pędzle jeden za drugim do tego momentu, aż woda przestanie farbować na kolor farby. Odkładamy pędzle do słoiczka w celu przeschnięcia.
 
mycie pędzli     mycie pędzli

mycie pędzli     mycie pędzli

3. Zabieramy się za szablon. Nakładamy trochę płynu do mycia naczyń na szczoteczkę i czyścimy szablon. Farba na szablonie wyschła, jednak szczoteczka w tym wypadku sprawdza się bardzo dobrze. Popatrzmy.
 
czyszczenie szablonu     czyszczenie szablonu

czyszczenie szablonu     czyszczenie szablonu

4. Wyczyszczony szablon możemy np. przykleić do kafelek w łazience żeby wysechł :) Wygląda na to, że szablon  wytrzymał próbę i trzyma się świetnie. Możemy użyć go ponownie. 
 


To wszystko! Teraz możesz spokojnie nacieszyć się swoim wzorem na ścianie :)

zobacz inne
  "Malowane Projekty"

Pozdrawiamy serdecznie,

    
 


Statystyka:
Przeglądano: 19336
Ilość komentarzy: 0
Napisz recenzję PowrótDalej
Zaufali nam
Firmy, które nam zaufały.
Koszyk
   ... jest pusty
Logowanie
E-mail:
Hasło:


Bezpieczne logowanie

Rejestracja konta

Przypomnienie hasła
Bezpieczne zakupy
Positve SSL on a transparent background

Nad bezpieczeństwem klientów czuwa 256-bitowy Certyfikat SSL, dzięki któremu zakupy w sklepie są dokonywane poprzez połączenie szyfrowane.
Bezpieczne płatności


Powered by 2008 oscGold | Sklep polecany przez Kulbi.PL | Centrum Reklamy i Informacji | Katalog Biznesu | Katalog-Sklep.pl
Katalog Dobrych Stron DI kosmetyka, uroda, zdrowie katalog stron Katalog Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Fabryka Fantazji w katalogu Gwiazdor katalog sklepów internetowych Sklepy Internetowe