Katalog » Jak malować? » Punkty orientacyjne na szablonach Moje konto     
Produkty
Mały Artysta
Szablony malarskie
Szablony i maski FAFAME
Szablony przemysłowe
Szablony kulinarne
Szablony kosmetyczne
Akcesoria
Farby
Usługi dekoratorskie
Oświetlenie
Artykuły BHP
Kontakt
e-mailnapisz e-mail
Tel+48 604 159 623
GSM+48 692 408 369

Obsługa klienta
pon-pt : 9-17
Nowości
Zobacz wszystkie
Linki
Fabryka Fantazji na YouTube
zostań fanem Fabryki Fantazji
galeria jmg.art.pl
Aktualności
Punkty orientacyjne na szablonach   Data: 13 października 2008Fabryka Fantazji stosuje dwa rodzaje punktów orientacyjnych na szablonach w zależności od rodzaju szablonu. Szablony powtarzalne, tapetowe, bordiury, czy też szablony składające się z wielu części ze względu na rozmiar - szablony te posiadają wycięte elementy, które należy przyłożyć do poprzedniego namalowanego elementu i w ten łatwy sposób dopasować szablon do uprzednio namalowanego rysunku.

"Gdy pierwsze  odbicie jest już gotowe, odklejamy szablon i przyklejamy go ponownie tak, by wycięcia po lewej zgadzały się z uprzednio pomalowanym wzorem. Upewniamy się, ze szablon dobrze "leży" i malujemy szablon w tych otworach, gdzie jeszcze nie malowaliśmy."
 
pozycjonowanie szablonu     pozycjonowanie szablonu


Drugi rodzaj punktów orientacyjnych stosowany jest przy projektach wielowarstwowych. Wówczas w każdej warstwie wycięte są trójkąciki. Przy malowaniu pierwszej warstwy należy bardzo delikatnie odrysować trójkąciki za pomocą miękkiego ołówka (B, 2B, 4B, 6B). Róbcie to delikatnie, by z łatwością można było zetrzeć ołówek. Każdą następną warstwę należy dopasować do tychże punktów. Jest to łatwy i prosty sposób.

Jeżeli jednak nie chcecie malować żadnych znaków orientacyjnych bezpośrednio na ścianie, możecie nakleić małe fragmenty papierowej taśmy malarskiej na ścianę, i odmalować bezpiecznie na taśmie wyżej wymienione punkty orientacyjne. W zależności od umiejętności można ten sposób w zupełności go ominąć, dzięki temu, że szablon jest prześwitujący, w znacznej większości można łatwo dopasować szablon do wzoru już namalowanego, opierając się na rysunku oddającego gotowy wzór. Być może zdecydujecie się na użycie własnych punktów orientacyjnych wycinając je samodzielnie w tworzywie. 


Statystyka:
Przeglądano: 11176
Ilość komentarzy: 0
Napisz recenzję PowrótDalej
Zaufali nam
Firmy, które nam zaufały.
Koszyk
   ... jest pusty
Logowanie
E-mail:
Hasło:


Bezpieczne logowanie

Rejestracja konta

Przypomnienie hasła
Bezpieczne zakupy
Positve SSL on a transparent background

Nad bezpieczeństwem klientów czuwa 256-bitowy Certyfikat SSL, dzięki któremu zakupy w sklepie są dokonywane poprzez połączenie szyfrowane.
Bezpieczne płatności


Powered by 2008 oscGold | Sklep polecany przez Kulbi.PL | Centrum Reklamy i Informacji | Katalog Biznesu | Katalog-Sklep.pl
Katalog Dobrych Stron DI kosmetyka, uroda, zdrowie katalog stron Katalog Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Fabryka Fantazji w katalogu Gwiazdor katalog sklepów internetowych Sklepy Internetowe