Katalog » Jak malować? » Malowanie powtarzalnych wzorów Moje konto     
Produkty
Mały Artysta
Szablony malarskie
Szablony i maski FAFAME
Szablony przemysłowe
Szablony kulinarne
Szablony kosmetyczne
Akcesoria
Farby
Usługi dekoratorskie
Oświetlenie
Artykuły BHP
Kontakt
e-mailnapisz e-mail
Tel+48 604 159 623
GSM+48 692 408 369

Obsługa klienta
pon-pt : 9-17
Nowości
Zobacz wszystkie
Linki
Fabryka Fantazji na YouTube
zostań fanem Fabryki Fantazji
galeria jmg.art.pl
Aktualności
Malowanie powtarzalnych wzorów   Data: 13 października 2008


Malowanie tapetowych wzorów

Wzory te są bardzo wdzięcznym sposobem na udekorowanie pokoju, fragmentu ściany, czy też całej jej powierzchni. Dzięki takim wzorom, pokój wydaje się obszerniejszy. W przeciwieństwie do tapety, wykonanie takich wzorów jest mniej czasochłonne, tańsze, kolory można dopasować do własnych upodobań. Dodatkowo za pomocą „miękkiego” i delikatnego malowania, można łatwo stworzyć efekt dzieła prawdziwego malarza (patrz Malowanie i rozmieszczenie szablonu: techniki malowania).
 
ściana jest już gotowa    ściana jest już gotowa

ściana jest już gotowa    ściana jest już gotowa

Zaczynaj malowanie powtarzalnego wzoru zawsze pod sufitem w rogu najbardziej widocznej ściany w pomieszczeniu. Maluj wzór od góry do dołu, gdyż na dole wzór będzie zazwyczaj przykryty przez meble, kwiaty i inne elementy wyposażenia wnętrz.

pozycjonowanie szablonu     pozycjonowanie szablonu

 Szablony powtarzalne posiadają, dla ułatwienia, elementy ułatwiające pozycjonowanie szablonu względem wzoru już namalowanego. Do udanego malowania przyda się klej w spray’u do re-pozycjonowania, gdyż są to zazwyczaj wzory z dużą ilością wycięć. Taśmę malarską można używać do przymocowania rogów.
 

"Gdy pierwsze  odbicie jest już gotowe, odklejamy szablon i przyklejamy go ponownie tak, by wycięcia po lewej zgadzały się z uprzednio pomalowanym wzorem. Upewniamy się, ze szablon dobrze "leży" i malujemy szablon w tych otworach, gdzie jeszcze nie malowaliśmy." - tekst pochodzi z działu "Malowane projekty: tapeta w stylu rokoko"
 
pozycjonowanie szablonu     pozycjonowanie szablonu

Uwaga, jeżeli podczas malowania szablonem powtarzalnym, zrobiły się zacieki, należy umyć szablon od strony wewnętrznej, aby nie ubrudzić ściany w kolejnym miejscu. Gdy robicie to po raz pierwszy, miejcie na uwadze, że przez dużą ilość farby, lub brak kleju, pod szablon może dostawać się farba. Jeżeli już musicie umyć szablon od spodu, na ten czas zawińcie pędzle w woreczek, by farba nie uległa wyschnięciu. Możecie również umyć pędzle i dobrze je wysuszyć. Przy malowaniu szablonów powtarzalnych przydatnym jest mieć więcej niż jeden pędzel, ze względu na komfort pracy.

czyszczenie szablonu     czyszczenie szablonu

czyszczenie szablonu     czyszczenie szablonu

mycie pędzli     mycie pędzli

suszenie pędzli

 
Malowanie sufitów

W tym wypadku, klej w spray’u do repozycjonowania naprawdę się przydaje. Jeżeli będziecie malować wzór ze specjalnym elementem „do rogu”, pamiętajcie by zacząć malowanie wzoru od namalowania elementów narożnych. Bardzo ładne efekty daje malowanie wzorów okrągłych nad lampami i żyrandolami. Jeżeli malujecie na suficie elementy powtarzalne, nie bójcie się, że nie dacie sobie rady z pozycjonowaniem następnego elementu. Nasze szablony posiadają specjalne wycięcia, które pozwolą na łatwe umiejscowienie szablonu, bez strachu, że szablon będzie ustawiony pod złym kątem, co w efekcie da krzywy rysunek. Najważniejsze jest jednak pozycjonowanie po raz pierwszy.


 


Statystyka:
Przeglądano: 21462
Ilość komentarzy: 0
Napisz recenzję PowrótDalej
Zaufali nam
Firmy, które nam zaufały.
Koszyk
   ... jest pusty
Logowanie
E-mail:
Hasło:


Bezpieczne logowanie

Rejestracja konta

Przypomnienie hasła
Bezpieczne zakupy
Positve SSL on a transparent background

Nad bezpieczeństwem klientów czuwa 256-bitowy Certyfikat SSL, dzięki któremu zakupy w sklepie są dokonywane poprzez połączenie szyfrowane.
Bezpieczne płatności


Powered by 2008 oscGold | Sklep polecany przez Kulbi.PL | Centrum Reklamy i Informacji | Katalog Biznesu | Katalog-Sklep.pl
Katalog Dobrych Stron DI kosmetyka, uroda, zdrowie katalog stron Katalog Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Fabryka Fantazji w katalogu Gwiazdor katalog sklepów internetowych Sklepy Internetowe